Yapay Çim Halı

Yapay çim, on yıllardan beri pazarda kullanılan doğal çime alternatif bir üründür. Yapay çim halılarda futbol sahası, çok amaçlı spor sahaları, hokey sahaları, ragbi alanları, çevre düzenlemesi ve dekorasyon gibi birçok alan bulunmaktadır.
suni-çim-halı-fiyatları
Integral GroupIntegral Halı Saha
 • Doğal çimin her zaman sulama ve havalandırma ihtiyacı vardır fakat yapay çim halının sulama veya gübreleme gibi ihtiyaçları yoktur. Doğal çimi taze ve canlı tutmak için bir bahçıvan gerekir ancak suni çimi her zaman yeşil ve canlı tutmak çok daha kolaydır.

 • Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilir ya da bize 0 (212) 678 13 13 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.
 • Yapay Çim Halı Nedir?

  Yapay çim halı doğal çime alternatif olarak meydana gelen ve doğal çimden daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir üründür. Teknolojinin sayısız nimetlerinden biri olan bu ürün bize sınırsız kullanım alanı vermekte ve ciddi bir pazar oluşturmaktadır. Tufting isimli makinede, %100 polietilen ipçiklerle dokunmaktadır. Spor kompleksleri başta olmak üzere peyzaj çalışmaları ve dekorasyonda da kullanılmaktadır. Doğal çim gübreleme, bakım, ilaçlama, biçme, yenileme gibi birçok işlemi ve bunlarla beraber maliyeti de getirmektedir. Yapay çim halılarda böyle bir bakım ve maliyet yoktur. Bir defa Integral Spor kalitesini aldığınız zaman 10 yıla kadar hiçbir ekstra bakım gerekmeksizin rahat etmektesiniz.

  Yapay Çim Halı Özellikleri

  Yapay çim halılar doğal çim ile kıyaslandığında ortaya ciddi farklar çıkmaktadır. Doğal çimde yanma, azalma, çürüme, böceklenme gibi problemler ortaya çıkarken yapay çimde bunlarla karşılaşmazsınız. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan bu ürün, solmaz, ilk gün ki gibi ışıldamaya devam eder. Doğal çim de yağmurda, karda çamurlaşma toprağı yumuşama gibi sorunlar olur. Çim halının altında bulunan granül kanalları sayesinde su zemine zarar vermeden tahliye olur.  Bakımı kolay olan bu ürünümüzü yıllarca kullanabilir ve yapay çim halı fiyatlarına tekrar bakmanızı gerektirmezler.

  Kullanılacak mekâna uygun hav yüksekliği, doygunluk, kalınlık seçenekleri aşağıdaki tabloda mevcuttur.

  Futbol Sahaları: 30mm - 60mm
  Tenis Kortu: 20mm - 30mm
  Çok Amaçlı Sahalar: 20mm - 30mm
  Golf ve Rugby Sahalar: 10mm - 15mm

   

  Yapay Çim Halı Kullanım Alanları

  Her alana hemen uyum sağlayan ve göze hoş gelen bu detay aslında çok önemli görevler üstlenmektedir. Yapay çim halılar stadyumların, tenis kortlarının, golf, beysbol ve rugby sahalarının vazgeçilmezdir. Sporcuya gerekli hareket kabiliyet alanını vermekle beraber, düşme yaralanma gibi sorunları da minimuma indirmektedir. Topun zıplama yüksekliği her bölgede eşittir buda sporcularımıza avantaj teşkil etmektedir.

  yapay-çim-halı-kurulumu

  Ayrıca yapay çim halılar dekoratif olarak evlerimize kadar girmekte balkonlarımızı süslemektedir. Balkon çim halılar; bizler, çocuklar ve evcil hayvanlarımız içinde kullanışlı olmaktadır. Yaz aylarında sürekli yıkama gerektiren balkonlar, seramik gibi yüzeyler suyla kayganlaştığı için, kayma ve düşmeler olabilmektedir. Suni çimler kayma veya düşme yaşatmaz. Yapay çim halı temizliği de kolay olduğu için sık sık yıkama gerektirmez. Kaygan yüzeylerden biri olan havuz kenarlarında da sıklıkla kullanılmakta ve olası kazaların önüne geçmektedir. Balkonlardan sonra şüphesiz en sık kullanıldığı alan bahçe, teras ve verandalardır. Doğal çimin giremeyeceği her alana yapay çim kullanarak aradığınız estetiğe ve rahatlığa ulaşmış olursunuz.

  Çocuklarımızın belirli yaşlara kadar gitmiş olduğu park ve oyun alanlarında da yapay çimler karşımıza çıkıyor. Diğer zeminlere göre daha yumuşak bir düşüş sağladığı için burada da güvenlik ihtiyacımıza yönelik çalışmaktadır.

  Balkona, Terasa, Bahçeye Suni Çim Nasıl Döşenir?

  Peki, bu muhteşem ürüne karar verdikten sonra yapay çim nasıl yapılır? Yapay çim halı kurulumu nasıl yapılır?’ beraber inceleyelim. Ürünlerimiz size kurulumunda kullanacak malzemeleri ile beraber gelmektedir. Uygulayacağınız alanın net olarak hesaplayıp en az fire verecek şekilde yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu işlemler için yapay çim halı döşenecek yer balkon ise asla kir toz barındırmayacak şekilde temizlenmelidir. Eğer bahçe için döşenecekse toprağın yapısı dikkatle incelenmeli, çok yumuşaksa ağaç kabuğu ya da lif gibi maddelerle desteklenmelidir. Eğer çok sertse kumla karıştırılarak uygun yumuşaklığa ulaştırılmalıdır. Her ikisinde de taş, çakıl gibi maddelerden temizlemeli ve düz bir alan elde etmelisiniz. Düzlenen alanın sıkılaşması için silindir makinesi gibi ağır maddelerden yararlanmak gerekmektedir. Çim halıyı sermeden önce zemine gübre atmak toprağın canlılığının devam etmesine olanak sağlamaktadır. Sonrasında jeotekstil membranı yere sermeli ve alana uygun şekilde kesmelisiniz. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra yapay çim halının tahliye kanallarına dikkat ederek döşeme işlemini yapmalısınız. Gergin ve üst üste gelmeyecek şekilde yapmaya dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Çimlerin yönlerinin aynı tarafa bakması estetik açıdan daha iyi olacaktır.

  Yapay Çim Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yapay çim seçerken ilk yapmanız gereken ürünü hangi alanda ne için kullanılacağına karar vermek olacaktır. Uygulanacak alanın kullanım yönüne göre suni çim halı seçenekleri vardır. Firmamızın sizler için ürettiği yapay çim halılarımızı yakından incelemek için lütfen tıklayınız.

  • Super C Suni Çim Halı,
  • Super V Suni Çim Halı
  • Monoturf Yapay Çim Halı
  • PowerGrass Suni Çim Halı
  • Duograss Yapay Çim Halı

  Ürünlerimiz arasında seçim yaparken alanın açık veya kapalı oluşuna, mevsim şartlarından etkilenip etkilenmeyeceğine, kullanacak kişilerin ve yapılacak sporların çeşidine dikkat etmek gerekmektedir. Ürünlerimiz granül dolgulu olup, farklı hav ve yoğunları ve de renk seçenekleri mevcuttur. Sahalar ve stadyumlar için yapay çim halılarımız FIFA standartlarına uygun olup sertifikalıdır. Suni çim m2 fiyatı da bu özelliklerin tamamına göre değişmektedir.

  Yapay Çim Halı Fiyatları

  yapay-çim-halı-fiyatları

  Yapay çim halılar doğal çimle kıyaslandığında oldukça fonksiyoneldir. Doğal çimin çıkardığı masrafı çıkarmayıp ekonomiktir. Yapay çim halılarda gördüğümüz gibi birçok seçenek ve model bulunmaktadır. Sizlere en uygun ürünü seçebilmeniz için sitemizi inceleyebilir, uzman ekibimizden yardım isteyebilirsiniz. Alanınıza en uygun yapay çim halı fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçmekten çekinmeyiniz: 0 (212) 678 13 13

  Yapay Çim Nereden Satın Alınabilir?


  Size uzun yıllar yetecek bir çim halı almaya karar verdiğinizde yapay çim halı şirketlerini araştırmanızı önermekteyiz. Bizler kendi fabrikamızda titizlikle üretim yapıp, en yüksek kalite en düşük maliyet ilkesine göre çalışmaktayız. Bir ürün veya hizmet alacağınız zaman ön siparişten satış sonrası tüm hizmetlerin detaylıca incelenmesi gerekmektedir. Biz Integral Spor olarak 15 yıldır bu işi başarıyla yapmakta ve müşterilerimizin en iyiye ulaşmasını sağlamaktayız.

  Eğer siz de ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilir ya da bize 0 (212) 678 13 13 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede size en kaliteli hizmeti sunacaklardır.

  suni-çim-fiyatlarıRead more +05 Nisan 2022 By iadmin in Suni Çim, Uncategorized

  Suni Çim Fiyatları

  Suni çim 1960’lı yıllarda Amerika da ilk nesil suni çimlerin üretilmesiyle hayatımıza girdi ve sürekli yenilenerek ve güçlenerek bu günlere kadar geldi. Artık hayatımızın her alanında görebilmekteyiz. Suni çim, %100 polietilen ipçiklerin dokunmasıyla oluşur. Dokunmuş bu ürünün ismine suni çim halı denir. Monofilament ve fibrile isimli iki iplik çeşidi bulunmaktadır. Fibrile iplikler, standart kullanılan uygun
  Read more +24 Mayıs 2021 By iadmin in halı saha, Suni Çim

  Açık ve Kapalı Halı Sahalarda Kullanılan Yapay Çimlerin Farkları

  Halı saha kavramı futbol severlerin en çok tercih ettiği tesislerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Spor sahalarının en değerli seçeneklerinden bir tanesi olan halı sahalar açık ve kapalı bir şekilde tasarlanmaktadır. Spor sahalarının açık ve kapalı olarak tasarlanmasında en önemli faktörler nelerdir? Bu konuda detaylara bir göz attıktan sonra açık ve kapalı halı sahalarda kullanılan
  yapay çim, çim halıRead more +16 Şubat 2021 By iadmin in halı saha, Suni Çim, Uncategorized

  Halı Saha Yapımında Kullanılan Yapay Çim Modelleri

  Halı saha, yapay çim halı kullanımının en önemli alanlarından bir tanesidir. Doğal çimin pek çok yönden avantajlı olmadığı ve suni çim kullanımı ile daha kaliteli sonuçlar elde edileceği düşünüldüğünde halı saha yapımı için yapay çim modellerinden bir tanesinin tercih edilebileceği söylenebilir. Halı saha yapımı konusunda uzmanlaşmış firmamızdan çim modelleri konusunda destek alabilirken hangi çimin sizin

  integral™

  Lider Spor Saha Yapım ve Suni Çim Üreticisi
  TOP