Halı Saha Yapımı

Şirketimiz, uzman ekibiyle açık halı sahanızı 4 hafta gibi bir sürede anahtar teslim olarak yapılabilmektedir. Açık halı saha ve kapalı halı saha yapımı hizmetlerimiz anahtar teslim olarak yapılmaktadır.
integral halı saha

Spor Tesisleri Yapımı

Değerli müşterilerimiz için en iyi ürünü üretmek amacıyla ekip yüksek bir katma değer sağlamaktadır. Halı saha yapımını etkileyen faktörler belirlenirken en önemli konu zeminin standart veya profesyonel bir saha için olup olmadığıdır. , birçok faktör ile birlikte, çevresel değişkenliği, ulaşım değişkenliği, zemin değişkenliğini ve müşteri taleplerini göz önünde bulundurarak en iyi teklifi hazırlamaktadır.

KAPALI HALI SAHA YAPIM AŞAMALARI
Altyapı Atlyapı çalışmaları zeminin kot düzenlemesi ile başlanır. Alınan kotlara göre hatıl beton kazısı yapılır ve 70cm genişliğinde ∅12’lik inşaat demirleri ve ∅8’lik etriyeler kullanılan hatıl beton dökülür. Beton dökülmeden önce ankaraj boruları yerleştirilmelidir.
Demir Konstrüksiyon Yapılan hatıl betona min. 3m aralıklar ile projeye göre 10-15mm sac flanşlar uygulanır. Demir konstrüksiyonun ana kolonları flanşa vidalanır, bükümlü diğer kolonlar da vidalı sistem olarak montaj edilir. Demirler haki yeşil boyanır. Tavan kaplaması yapılır. Ardından 5cm x 5cm göz aralığında PVC kaplama tel örgü ve halı saha tavan ağı montajı yapılır.
Suni Çim Montajı Halı saha suni çim montajı için genellikle 55mm hav boyunda fibrile veya monofilament çim halı modelleri tercih edilir. Hatıl betonun içerisi al tabakada 3 no mıcır ile, üst tabakada 1-2 no mıcır ile doldurularak mastarlanır. Üzerine geotekstil keçe serilir. Keçenin üzerine suni çim halı montajı yapılır. Halının beyaz çizgileri kesilerek yapıştırılır. Silis kum dolgusu ardından da SBR veya EPDM granül uygulaması yapılır.
Aydınlatma Kapalı halı saha aydınlatma sistemleri 400W halide projektörler ile veya 150-200W LED projektörler ile yapılmaktadır. Kablolama işlemleri önceden yapılan projektörler tavandaki kedi yoluna bağlanır. Panoya bağlandıktan sonra işlem tamamlanır. 
 AÇIK HALI SAHA YAPIM AŞAMALARI
Altyapı Atlyapı çalışmaları zeminin kot düzenlemesi ile başlanır. Alınan kotlara göre hatıl beton kazısı yapılır ve 25cm genişliğinde ∅12’lik inşaat demirleri ve ∅8’lik etriyeler kullanılan hatıl beton dökülür. Beton dökülmeden önce ankaraj boruları yerleştirilmelidir.
Demir ve Tel İşleri Yapılan hatıl betondaki ankaraj borularına min. 3m aralıklar ile ∅76’3mm dikme boruları kaynaklanır. Yatay borular 2-3m aralıklar ile birbirine paralel olacak şekilde kaynaklanır. Demir konstrüksiyon haki yeşil boyanır. Ardından 5cm x 5cm göz aralığında PVC kaplama tel örgü montjı yapılır.
Suni Çim Montajı Halı saha çim montajı için genellikle 55mm hav boyunda fibrile veya monofilament çim halı modelleri tercih edilir. Hatıl betonun içerisi al tabakada 3 no mıcır ile, üst tabakada 1-2 no mıcır ile doldurularak mastarlanır. Üzerine geotekstil keçe serilir. Keçenin üzerine suni çim halı montajı yapılır. Halının beyaz çizgileri kesilerek yapıştırılır. Silis kum dolgusu ardından da SBR veya EPDM granül uygulaması yapılır.
Aydınlatma Açık halı saha aydınlatma sistemleri 400W halide projektörler ile veya 150-200W LED projektörler ile yapılmaktadır. Kablolama işlemleri önceden yapılan projektörler ikili makas aydınlatma direklerine bağlanır. Panoya bağlandıktan sonra işlem tamamlanır.

suni çimRead more +16 Şubat 2021 By iadmin in Çim, halı saha, halı saha teli, Spor Saha, Suni Çim

Sentetik Çim Özellikleri Nelerdir?

Sentetik çim kullanımı gün geçtikçe daha ciddi boyutlara ulaşırken insanların çime yönelik tercihlerinde de farklılıklar söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle de dikkate alınması gereken konuların başında suni çimin özellikleri vardır. Eğer bu özellikleri dikkate alarak bir tercih yapmazsanız sonuçların beklentilerinizden çok daha uzak olduğunu iletmek gerekir. Firmamız kullanımını daha kaliteli bir noktaya taşımak ve konforlu
Read more +15 Kasım 2019 By iadmin in halı saha, Spor Saha

Okullarda Halı Saha Yapımının Önemi!

Çocukların zihnen ve bedenen gelişimi için, spor aktivitelerini yapmasında büyük yarar vardır. Şehirleşmenin yaygın olması nedeniyle çocukların spor yapabileceği alanlar oldukça kısıtlı hale gelmiştir. Spor aktivitelerini gerçekleştiren çocuklar hayatta spor yapmayan çocuklara göre daha dinç, aktif ve hareketli olmaktadırlar. Eğitim sistemi sadece çocuklara kitap üzerinden bir şeyler öğretmek demek değildir, onları her koşulda hayata hazırlamak
Read more +28 Ekim 2019 By iadmin in Çim, halı saha, halı saha teli, Spor Saha

Halı Sahaların Telleri Nasıl Olmalı?

Halı sahalar her geçen gün yaygınlaşmasını sürdürmeye devam etmektedir. Halı saha yapımı uzmanlık gerektirdiği için yapımının her firmanın eline bırakılmaması önemli bir konudur. Halı sahaların zeminleri ve çevirme sistemi iyi olmalı ki sporcular tercih edebilirsiniz. Halı sahanın alt yapı çalışmaları yapıldıktan sonra, taban kısmına suni çim döşenmektedir. Kullanılan suni çimler kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır
    • Umumi olarak ortalama 1 ay kadar süren bu çalışmalar eşliğinde tamamlanan açık ve kapalı halı saha yapımı kapsamında, suni çimi, hususi olarak hazır edilen FIFA standartlara bağlı kalınarak getirtilen Avrupa ipliklerinden yapılmaktadır. En Son teknoloji sistem bünyesinde özel teknikler eşliğinde bu iplikler ile, talep edilen sıklıkta yapılarak kolay ve güvenilir spor imkanı sağlanmaktadır.
  • Kalite ve çeşidine göre halı saha suni çim fiyatları farklı maliyetler gösterebilir. Aynı şekilde değişik kriterlere bağlı olarak halı saha maliyeti de farklılık ortaya çıkabilmektedir.
  • Halı Saha Yapımında Dikkat Edilenler & Hususiyetler, Halı sahalar, umumi hususiyetleri itibariyle ticari olarak kurulan halı saha ölçüleri, min. 40m ile 20m olarak tasarlanmaktadır. En ideal ölçüler ise 50m ile 30m olarak ölçülür. Türkiye?de umumi olarak bu ölçüler açık halı saha yapımı içerisinde kullanılmaktadır.
  • Diğer yandan halı saha suni çim fiyatları kapsamında özel ipliklerden hazırlanan çimler ise, 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm ölçüleri eşliğinde üretimleri yapılmaktadır. Ancak daha çok 55mm ölçüleri eşliğinde hazırlanmaktadır. Tek ya da çift renk kapsamında hazırlanan fibrile ya da monofilament bünyesindeki çimler, farklı halı saha maliyeti eşliğinde yapılmaktadır.

integral™

Türkiye'nin Lider Spor Sahaları Yapım ve Suni Çİm Üreticisi
TOP