Halı Saha Maliyeti

Halı saha yapımında sadece yapım aşaması değil tercih edilen firma da önemlidir. Tercih etmiş olunan firma farklı kolaylıklar ve cazip fikirlerle sizleri karşılamalıdır. Bunun yanında halı saha yapımında kaliteli ve kullanışlı malzemelerinde kullanılması gayet önemlidir.
halı-saha-çimi-bakımı

Halı Saha Maliyeti ve Yapımı

Futbol, dünyada en çok taraftara sahip olan spor dalı olmakla beraber aynı zamanda birçok kişi tarafından da sık sık oynanan ve müsabakaların yapıldığı bir alandır. Hal böyle olunca futbol severler için hem güvenli hem de konforlu bir alan yaratmak olmazsa olmazlardan birisi haline gelmiştir. Birçok spor firması, artan talepten dolayı halı saha yapımına odaklanmış ve müşterilere belirli bir halı saha maliyeti sunmaktadır. Eğer sizler de seçtiğiniz alana uygun halı saha yaptırmak istiyorsanız Integral Group ile iletişime geçebilir ve hayallerinizdeki halı sahaya sahip olarak yüzlerce kişinin futbol heyecanını doyasıya yaşamasını sağlayabilirsiniz.

INT

Halı Saha Talep Formu

Halı Saha Türleri

Halı sahalar, günlük yaşamımızda sık sık karşılaştığımız spor tesisleri olmakla beraber birçok kişinin hem antrenman yapmak hem de dostlarıyla hoş vakit geçirecekleri bir alan haline gelmiştir. İklim koşullarına göre tasarlanan halı sahaları genellikle iki kategoriye ayrılır: açık halı saha ve kapalı halı saha. Her iki halı sahanın yapımında temel benzerlikler olsa da halı sahaları birbirinden ayıran unsurlar da bulunmaktadır. Bu yazımızda hem halı saha türlerine odaklanacak hem bu unsurlardan söz edecek hem de sizleri halı saha yapımı maliyeti hakkında bilgilendireceğiz.

1. Açık Halı Saha Nedir?

Açık halı saha; zeminde üçüncü nesil sentetik çimlerin kullanıldığı, kenarları tel örgü, çatısı file ile kapatılan bir sistemdir. Sentetik çim uygulaması yapılan bu alanın ölçüsü uygulama yapılacak olan alana veya müşterinin talebine göre değişiklik gösterebilir. Ancak genellikle 20x40m ile 30x50m arasında değişen boyutlarda kurulum yapılır.

Açık halı saha yapımı için suni çim modelleri Integral Group tarafından 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm olarak farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Futbol sahalarının yapımında genellikle 55 mm suni çim tercih edilir. Suni çim modelleri aynı zamanda monofilament ve fibril iplikten tek ve çift renk olarak üretilebilmektedir.

Açık Halı Saha Maliyeti

Açık halı saha maliyetini etkileyen birçok faktör vardır. Örneğin, suni çim modeli saha maliyetini etkiler. Sentetik çim fiyatları fibril, monofilament, hav uzunluğu, sıklığı gibi faktörlere göre değişmektedir. Ayrıca saha aydınlatmasının LED olarak tercih edilmesi de fiyatı artıran unsurlardan biridir. LED aydınlatmanın başlangıç maliyeti çok yüksek olmasına rağmen bir buçuk yıl gibi bir süre için kullanılabilmektedir.  Sahaya serpilen suni çim granüller de saha maliyetini etkiler. Siyah SBR granül yerine yüksek kaliteli gri granül veya yeşil granül kullanılması, fiyatı artıran bir diğer unsurdur.
halı-saha-maliyeti

2. Kapalı Halı Saha Nedir?

Kapalı saha olarak bilinen kapalı futbol sahaları, statik hesaplara uygun olarak konstrüksiyon sistemi ile sahanın kenarları kapatılarak inşa edilir. Konstrüksiyon branda veya cam elyaf malzemeden yapılmış oluklu malzeme ile kaplanır. Saha kenarları müşteri talebine göre açılıp kapatılabilir olarak hazırlanabilir. Kapalı halı saha yapımı için 3. ve 4. kat sentetik çim kullanılmaktadır. Kapalı saha yapımı suni çim modelleri genellikle 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm olarak farklı renklerde üretilebilmektedir. Ancak daha çok 55mm suni çim tercih edilmektedir. Monofilament ve fibril iplikten üretilen suni çim modellerimiz tek ve çift renk olarak üretilebilmektedir.

Kapalı Halı Saha Maliyeti

Kapalı halı saha maliyeti yukarıda da söz ettiğimiz üzere bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Sahanın açılır kapanır olup olmayacağı, kullanılacak suni çimin cinsi, sahanın büyüklüğü ve uygulamanın yapılacağı alana göre kapalı halı saha maliyeti değişiklik gösterecektir. Yaptırmak istediğiniz proje doğrultusunda sizler de tercih ettiğiniz firma ile iletişime geçerek net bir fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Böylece hem zaman tasarrufu hem de bütçe planlaması yapmanız çok daha olasıdır.

Halı Saha Yapımını Etkileyen Faktörler Nedir?

Kısacası ticari kapalı veya açık halı saha fiyat aralığı;

En az: 170.000 TL + KDV
En fazla: 900.000 TL + KDV

  1. Ticari halı saha ölçüleri 20m x 40 m ( 800 m2) ila 30m x 50m (1500 m2) aralığındadır.
  2. Suni çim halıların kalitesi, hususiyetleri ve hav yüksekliği,
  3. Projenin nerede ve hangi vakit yapılacağı,
  4. Kapalı saha ise üzerinin hangi malzeme ile kapatılacağı (branda – carboline – trapez – sandwich panel sistem)
  5. Aydınlatmanın ve elektrik tesisatının ne şekilde olacağı (projektör – LED)
  6. Altyapı dahil, ya da hariç (çevre hatıl beton, drenaj ve mıcır mastar)
  7. Ödemenin ne şekilde olacağı,
  8. Nakliye için kurulacak yerin uzaklığı ve nakliye ücretinin belirlenmesi,
  9. Konaklama maliyetleri,
  10. Ekipmanların çeşidi ve kalitesi (kale direkleri, korner bayrakları, skorboard, yedek kulübesi vs.)

Integral Group ve Halı Saha Yapımı

Eğer sizler de açık veya kapalı saha hizmeti almak ve uzman bir firma ile çalışmak istiyorsanız, web sitemizi ziyaret edebilir ve bizimle anında iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki formu doldurarak talep oluşturabilir veya müşteri desteğimize bağlanarak halı saha yapımı maliyeti gibi birçok konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz mümkün olan en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacak ve 15 seneyi aşkın profesyonel geçmişi ile Integral Group ailesi olarak sizler için elimizden geleni yapacağız. Cazip fırsatlar için vakit kaybetmeden hayallerinizdeki sahalara ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

integral™ Entegre Yapı Teknolojileri San ve Tic. LTD. ŞTİ.

IOSB Metro 34 Plaza No: 70 İkitelli Başakşehir / İstanbul - Türkiye

Tel : +90 212 678 13 13

info@integralhalisaha.com

integral™

Lider halı saha yapımı ve halı saha çimi üreticisi
TOP